Karma

Karma- india usundite ja filosoofia põhimõiste, mille järgi inimese vm olendi teod määravad tema tulevikuseisundi ja järgnevad ümberkehastumised; nende tegude summa.

I´ve been a very bad girl/boy/animal/fish/etc. in my previous life.

Ma ei ole nagu sellest karma asjast vist päris õigesti arusaanud, et kui ma praegu olen tore ja hea ja muidu tubli siis ma saan järgnevas elus õnnelikumaks, edukamaks, ilusamaks või lihtsalt, et ma ei sünni mingi alamat sorti loomana? Ah? Või, et ma maksan praegu eelnevates eludes tehtud pattude eest või hoopis, et see, mis ma eelnevatel aastatel olen halvasti teinud, tehakse mulle praegu tagasi? Pigem see viimane versioon.

Tundub, et see mida ma olen teiste kohta halvasti öelnud või mõelnud, seda makstakse mulle praegu täiega kätte. Ja kuidas! “Tee seda teistele, mida sa tahad, et sulle tehakse”-stiilis. Masendav. Ma teen täpselt neid asju, mida ma teiste kohapealt olen tauninud. Loomulikult ma taunin neid enda puhul ka ja ma ei saa aru, kuidas sellised asjad minuga juhtuvad. Tervelt kaks aastat juba! Ma mõtlen praegu hirmuga, mida ma veel ootama peaks. Ei tea, kas see, et ma enesetapmist halvaks panen, tähendab seda, et ma lõpeks ennast ise oksa tõmban? Ah, päh..

Oodata on siis edasisi sissekannete pealkirju nagu “Miks ma seda tegin ometi?” “Ma ei suuda uskuda, et sellega hakkama sain” “Kuhu kadus mu reha?” “Kas keegi teab, kuidas kiirelt häbi pärast maa alla vajuda?”

Põnevus tahab tappa!

One thought on “Karma

  1. Tähendab, muidugi on ka võimalus, et sa sünnid mõne õnnetu libestuskreemina (vee baasil) või paberkäterättidena, mida mõned (ka mina töö juures) nuuskamiseks kasutavad.

    Aga üldiselt võid kindel olla, et jah, kuidagi tuled sa tagasi küll. Liiga palju jääb ju selles elus tegemata. (näiteks tln-sse minu lähedusse, soovitavalt korrus kõrgemale, kolimata). Aga kui üldse mõtlema hakata, siis võimalik, et me ka järgmist elu jagame, näiteks WTC kaksiktornidena…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s