Tunne Eurolaulu

Eile siis oli Eurovisiooni poolfinaal. Meie edasi ei saanud. Ei imestanud väga. Loogiline ju.

 • Belarus
 • FYR Macedonia
 • Slovenia
 • Hungary
 • Georgia
 • Latvia
 • Serbia
 • Bulgaria
 • Turkey
 • Moldova

Leia ühiseid nimetajaid.

Ainukesed, mis mulle meeldivatest edasi said olid Ungari ja Läti. No, need olid ka ühed väga vähestest, mis mulle meeldisid.

Meil oli vahva euroõhtu. Enne ülekannet rääksin Dakiga, kes andis mulle kohapealt ülevaate ja iga loo ajal kommenteerisime üksteisele, mis sellest loost või lauljatest arvame. Enamasti me ei arvanud hästi. Peale 6. lugu saabus Katz ja peale x lugu Patsy.

Kõige vahvam oli vaadata, kuidas pop-staar DJ Bobo oma margi täis tegi. See mees peaks stuudiosse laulma jääma, sest live´is tegid talle ka ta oma taustalauljad vokaalselt ära. Tüüp on nüüd shokeeritud sellest, et ta edasi ei saanud? Laul- crap, esitus-crappier!

Eredamad kujud, kes meelde jäid:

Valgevene plastikpoiss– ilus, pruun, liigvalgete hammastega aga laval täiesti emotsioonitu.
Tsehhi rokipeerud– “kukerpillid, kes arvavad, et nad on lordi”
Serbia– lespar poiss, gaad butt-ugly!
Poola– Liis Lass ja Joel de Luna
Malta– maailma kõige mõtetumad sõnad.
Bulgaaria– trummid olid vahvad
Taani– drag-spooky-queen
Norra– kobedate jalgadega tädike bailatas.
Türgi– kui tüüp lavale tuli, ei suutnud me naermist lõpetada. Ülipäevitunud Justin Timberlake 10 aasta pärast. Hiih!
Austria– AIDSi tunnusmeloodia. Noh, kui see oli algselt Anastaciale mõeldud lugu, siis nii oleks see ka võinud jääda. Vivienne Westwoodi tehtud kostüümid Swarovski kristallidega. Ahah. Jätab külmaks.
Ungari– ilus, ilus blues ja üldse mitte eurolugu.
Läti– 6 meest, serenaad itaalia keeles. Toob minus romantiku välja.
Eesti– laval oli Gerli väga hea. Laul loomulikult imeb aga Gerli tegi sellest parema loo kui ta oli.
Iisrael– teepaki poisid on ägedad!!!

Laupa siis finaal. Teen siin praegu eeltööd ja kuulan finaalis olevaid lugusid.

Soome-HANNA PAKARINEN “Leave Me Alone” -täiesti hull. Võitis mu südame koheselt, parim laul ever, mis Soomel kunagi olnud on, metsikult ilus naine. Muide, kas te teadsite, et Soome lauljatar oli enne “Superstaari” võitmist kraanajuht?

Armeenia -HAYKO “Anytime You Need”- täiesti mõttetu soig. Täiesti jube. Mitte mingeid lisaväärtusi ka polnud. Biograafias kirjutati ainult sellest, millised võistlused on ta kinni pannud või millisele auhinnale nimetatud. phah.

Bosnia- Hertsegovina– MARIA ŠESTIĆ “Rijeka Bez Imena” – ilus ballaadike, ilus naine, ilus video. Videos sõidavad nad ringi vana roostetanud jõelaevaga (vanad, roostetanud masinad, hooned on vahvad), kaamera töö on ilus ja hea aga vahepeale on pandud lõigud, kus chick lihtsalt mingi sinise kardina taustal laulab. Rikub kogu video ära.

Prantsusmaa– LES FATALS PICARDS “L’amour À La Française“- nunnu lugu. No ei oska muud öelda. Paneb jala tatsuma. Lisaväärtuseks on lauljad. Nunnud on, noh!

Saksamaa– ROGER CICERO “Fraune Regier´n Die Welt”- ilus kõrvale ja silmale. Häiriv pool, et koheselt mõtlen Robbie Williamsi versioonile Mr Bojanglesist.

Kreeka– SARBEL “Yassou Maria”-jälle üks laul juures Mariast. Miks pole mõnda Birgitist?! Anyways, poiss ei oska lihtsalt tantsida aga ta jätkuvalt üritab. Ma ootan juba põnevusega, mis ta laval teeb. Laul ise? Baila, baila ikka.

Iirimaa– DERVISH “They Can´t Stop The Spring”- on liikunud ballaadide juurest juurte juurde. Viiul, vilepill jne. Hea lugu iseenesest.

Leedu– 4FUN “Love Or Leave”- Naine kitarriga. Melanhoolne lugu. Kohe tekkis tahtmine ta mingisse filmi soundtracki toppida. Kas sellise nimega ansambel tohib sellist lugu esitada? No, no, they are doing it just for fun, right?

Rumeenia– TODOMONDO “Liubi, Liubi I Love You”- Segu kahest loost- ühest on saanud populaarne mobiilihelin ja teine on mingi vene rahvalaul. Kummagi loo nimi ei meenu mulle kuidagi. Emotsioonitu.

Venemaa– SEREBRO “Song #1”- Yaiks! Minu üks suuri lemmikuid. Popp ja noortepärane.

Hispaania– D´NASH “I Love You Mi Vida”- 4 ilusat poissi. Laul ise on aga keskmine Ricky Martin.

Rootsi– THE ARK “The Worrying Kind”- soooo… perky, soooo… gay, soooo… has a possibility to win! Neetud.

Ukraina– VERKA SERDUCHKA “Dancing Lasha Tumbai”- spacegranny. Hüsteeriliselt naljakas. Viis ja sõnad jäävad kohe kummitama, tahad sa seda või mitte. Kindlalt saab kõrge koha.

Suurbritannia– SCOOCH “Flying The Flag (For You)”- 2 stjuuardessi ja 2 stjuuardit. Tekkis tahtmine peale poole loo kuulamist laulda kaasa oma sõnadega- flipping the bird to youuu…. Masendav eurotümps. Laulus mainiti Tallinat ja mõnda teist Euroopa pealinna. Veame kihla, et Reikop mainib selle ära.

Nüüd laupäevaks valmis!

3 kommentaari “Tunne Eurolaulu

 1. Tänud! Meie eilsest väsinud vaatamisest tegid sa kõige parema kokkuvõtte. Lõppu ei näinudki (st.tulemust) poiss kutsus. Aga Parmase musi nägin ära.
  Muideks su ülevaade andis põhjuse asja ka vaadata. Olen Dervishi kontserdil käinud ja nad on väääga armsad 🙂
  Well Done Birx!!

 2. Sul on kodutöö ikka väga korralikult ära tehutud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s