Sooduspäev

Käisime täna Patsyga mulle telverehve ostmas. Ma tean oma rehvidest seda ainult seda, et sinna peale on kirjutatud 175/65 R14. Meelde jäi pärast korduvat seletamist, et R14 tähendab -14 tolli midagi. Tänu Patsyle sain veel 25% soodust kõigelt ja oma auto juurde, mille ma olin jätnud Laia tn parklasse, sest well.. noh… Zavood happend.

Peale seda läksin oma vanavanemate juurde, kes toidavad mind aegajalt, sest minu külmkapis ei ole kunagi süüa. Nende juurde jõudes olid mulle valmis tehtud kohv (koor ja kolm lusikat suhkrut juba sees), mingi salat, ise tehtud kilud marinaadis, pasteet, leib, praetud munad ja see kõik 5 minutilise etteteatamise peale. Vanavanemad ruulivad. Asusin hävitama sööki kui vanaisa jalutas oma rahakoti juurde ja hüüdis vanaemale, Tiiu võta nüüd enda oma ka välja ja klapime. Mul jäi mälumine pooleli ja vaatasin juhmi näoga nende poole. Tuli välja, et nemad otsustasid mulle lapselapsetoetust anda. Lapslaps oli igatahes jube rõõmus. Kas ma juba ütlesin, et vanavanemad ruulivad? Peale seda kui ma olin neid nõustanud meie panga hoiustamistingimuste suhtes, lippasin ma rõõmsalt Selverisse, et oma külmkappi täita.

Selverist väljudes avastasin, et olin unustanud endale veini ostmata. Teel kodu juurde jäi Feenoks, aga terve selle esine oli täis pargitud. Keerasin Aardla Hulgikaupade juurde, et mõelda, mis ma nüüd teen ja kust ma veini saan. Aardla Hulgi vastas töötas kunagi mu ema. Firma nime ma enam ei mäleta, aga seal on ikka veel mingisugune jae- ja hulgikaubad. Igatahes, vanade heade aegade meenutamiseks asutsin sinna sisse. Tuleb välja, et nemad tegelevad alkoholi jae- ja hulgiga. Well, vaatan siis rõõmsalt, et päris head hinnad ja, et kuna ma niikuinii olin arvestanud hinnaga 180.- , et võtaks siis selle raha eest, aga midagi paremat, sest poes saab selle raha eest Late Harvestit ainult. Nuuh, ma siis jutustasin selle tüübiga, kes seal ringi liikus ja otsustasin mingi poolmagusa rieslingu kasuks. Letihind 178.-. Ok, sobib. Tüüp käis korra ära ja tuli mu kanistriga tagasi. Vaatas mulle rõõmsalt naeratades otsa ja ütles, noh teeme natuke soodust kah ja küsis hinnaks 158 kr. Ma maksin rõõmsalt ära ja kappasin kanister näpus uksest välja.

Nüüd ma istun siin, joon oma veini ja väldin koristamist. Tolmuimeja on edukalt köögist vannitoa põrkest elutuppa jõudnud. Üks masinatäis pesu kuivamas ja teine veel masinas. Edukalt aitas veel vältida koristamist Patsy, kellega sai tehtud väike tiir tunne Lõuna- Eestit. Muide, Patsy, ma endiselt rõhutan mingi koht T- tähega ei ole linn nimega Tõrva! Linn ja “mingi koht” ei ole sama!

Homme töö ja õhtul… heh, tuleb vist “tavaline” neljapäev?

3 kommentaari “Sooduspäev

  1. käi kanni! mingi koht võib lõdvalt tõrva linn olla. sellepärast öeldaksegi “mingi koht”. ära virise ja maksa see õlle välja, mis sa kaotasid!

  2. Lapselapsetoetus kõlab hästi 🙂
    Vanavanemad ruulivad. Mul kahjuks on ainult veel vanaisa, kes ruulib. Tätokaga vanaisa, muide. Ja väga laheda jutuga!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s