Headusest

  Kas sina arvad, et sa oled hea inimene? Kas sellel on mõtet-olla hea inimene? Käituda õieti, teha õigeid ja häid asju? Või on tähtsam hoida asju tasakaalus?

Mina olen sellisel naiivsel uskumusel, et kõik inimesed on sisimas head. Ma arvan, et me ei sünni tabula rasana. Me sünnime eeldades head ja me sünnime juba sõltuma teiste headusest. Mind on huvitab, mis on nende inimestega juhtunud, et nad on muutunud teiste suhtes hoolimatuteks ja pahatahtlikeks. Kõige hullem on see, et osad inimesed eeldavad, et nende suhtes tuleb käituda õiglaselt ja heatahtlikult, samas kui nemad seda ei tee. Go figure.

Võiks ju loota karma peale, et igaüks saab oma vitsad ja et kui sa oled ikka kõvasti teistele halba teinud, siis sa ikka saad vastu näppe kunagi. Muidugi ma tahaks näha kui inimese puhul, kes on mulle haiget teinud, hakkab karma tööle. Mõne puhul ma ootan ikka veel, mõne puhul on mul praeguseks sügavalt suva juba. Kahjuks on karma puhul see, et sa ise ei pruugi nähagi, kuidas see teisele ära paneb. Kahjuks ei ole elu film, kus kõik otsad lõpuks kokku tõmmatakse, hoolimata sellest, et vahepeal tundub elu kui seebiooper.

3 kommentaari “Headusest

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s