Hooaeg algas

On sügis ja selle jaoks, kes enam koolis ei käi ja veel lapsi kool ei saada, tundub september mõtte kaotanud olevat, kuid mitte minu jaoks! Septembris kuulutan ennast ametlikult seriaalisõltlaseks ja ootan iga päev kannatamatult tööpäeva lõppu, et koju minna ja paariks kuni kolmeks tunniks ennast seriaale vaadates täiesti välja lülitada.

Hetkel on mul 31 seriaali, mis iga nädal peaksid ilmuma. Loomulikult käntseldatakse mõni neist ära ja sama kindel on ka, et ma leian mõne uue vahva ja toreda seriaali selle asemele. Hetkel ongi pooleli uute toredate seriaalide otsimine. Uuele seriaalile annan ma aega kolm osa, et mulle muljet avaldada enne kui ma lisan ta oma lemmikutesse või heidan kõrvale. See nädal leitud uued sarjad,

“True Blood”– Oli kuskil “editors pick”. Tegemist on siis Allan Balli (Six Feet Under) loodud sarjaga Charlaine Harrise “Southern Vampire” raamatute seeria põhjal. Peaosas Anna Paquin (Rogue X-meni triloogiast), kes mängib baaridaami Louisianas nimega Sookie Stackhouse ja suudab lugeda inimeste mõtteid. Tema elu keeratakse pea peale kui baari jalutab Vampiir Bill. Tegevus toimub kaks aastat peale seda kui vampiirid “kirstust välja tulid”.

Mulle meeldivad vampiirikad. Isegi siis kui nad väga cheesyd on (“Moonlight” näiteks mulle jubedalt meeldis, cheesy as hell ja lõpetati peale ühte hooeaega ära). Kõik sai Buffydest ja Angelitest alguse. Kuid “True Blood” (mis on sünteetiline pudelisse topitud veri vampiiridele selles sarjas ja kõlab noh nagu “i can´t belive it´s not butter” vms) on täielik jama minu arust. Vaatasin 2×50 mini, kuidas chick ei suuda Vampiir Billilt silmi pöörata sellest hetkest kui see baari uksest esimest korda sisse astub ja tundub nagu oleks ta lummuses ja tegelikult vampiir sihilikult ei tekita seda lummust ja kui ta püüab siis see ei tööta, nagu ei tööta ka chicki võime lugeda vampiiri mõtteid. Blaah…ehk siis palju üksteist jõllitavaid stseene.

Näete? Ja kui nad üksteist jõllitavad, siis miskit ei toimu. Kui nad üksteist ei jõllita, siis keegi sureb (peamine kahtlusalune vampiir) üks chick seksib kord vampiiriga, mis on jube naljakas vampiiriseks ja mingi mehega, kes karjub talle lõunaosariiklaste aktsendiga kui paha tüdruk ta olnud on ja kõik muretsevad Sookie pärast. Baari omanik võttis isegi tööle ühe Sookie sõbranna, kes pidi teda valvama. Seal on üks päris jõhker stseen, kus chicki pekstakse ja ainukene mitte uinamuina koht. Vampiir Bill, kes peaks igasuguste vampiiriseriaali teooriate kohaselt olema tall, dark and handsome, näeb välja rääbakas nagu oleks just vabanenud raskekujulisest heroiini sõltuvusest. Ta ei mõjunud absoluutselt kuidagi. Asja ei teinud paremaks teised vampiirid, kes väänlesid ringi ja pildusid klišeesid nagu “mmmm…. fresh meat”. Jama.

Ok, asi peab olema minu isikliku kiiksuga, sest ma just avastasin, et sellel seriaali tehakse kindlalt veel järgmine hooaeg ka ehk siis vaadake ise kui huvi on. Päriselt, keegi võiks vaadata ja ma hea meelega kuulaks kellegi teise arvamust.

***

Ja nüüd seriaali juurde, mis mulle päriselt meeldis.

Privileged– Tegemist 45 min sarjaga ajakirjandus erialal Yale´i lõpetanud tüdrukust, kes ei leia endale NY-s sobilikku tööd, satub Palm Beachi õpetama kahte rikkurist tiinekat, kelle vanaema lubab tasuda tüdruku kogu õppelaenu kui lapselapsed saavad sisse Duke´i. Ta elab nende Palm Beachil asuvas majas, saab oma auto ja elu paistab olevat lill, kuid tiinekad üritavad ta elu võimalikult raskeks teha, samuti nagu tema õde, kellega ta aastaid pole suhelnud.

Seriaal lõbus, vahva meelelahutus, mis minu õnne juures lõpetatakse peale nelja osa ära. MISMÕTTES see vampiirijaburdus saab teise hooaja!? Mul on tunne, et selle reiting on üleval, kuna käib kisma, kas seksstseenid olid liiga … graphic…. noh, verbaalne võimetus. Värvikad!

PS Huvitav tähelepanek, kui midagi on halb, siis ma urgitsen kõik küljed välja, mis mulle ei meeldinud ja jahun selle kallal pikalt. Kui miski aga meeldis, siis on üks lause ainult. Loogiline naine.

6 kommentaari “Hooaeg algas

 1. Ma siis olen ka vist kiiksuga,sest mulle ka kohutavalt meeldis
  “Moonlight”(jube kahju kuulda,et enam ei tehta.).

 2. Minu arust on siin piltidel oleva neiu rinnad mingiks lõuatoeks kokku tõmmatud….

 3. ja mina lisaks veel yhe suurepärase seriaali, “journeyman”, mis ka peale esimest hooaega lõpetati, sest polevat vaatajaid. yldse tundub, et kõik seriaalid mis mulle jubedamalt meeldivad, lõpetatakse ära. mulle nimelt meeldib siuke rändan ajas-aitan inimesi teema. nagu ka “tru calling”. soovitan soojalt mõlemat.
  veel häid – “dead like me”
  ära parem vaata – “pushing daisies” – mõttetu ajaraisk.

 4. “Dead like me” vaatasin ma mõni aeg tagasi otsast lõpuni ära. Mulle jubedalt meeldis. “Tru calling” on juba ammu plaanis, aga pole jõudnud. Panen siis “Journeymaniga” järjekorda 🙂

 5. Minul on alti olnud nimekirjas Dotor Who,mis see aasta jääb kahjuks vahele. Ja plaan on vaadata ka sarja” Eleventh Hour”,mis varsti alustab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s