Parking genius

Kas on juba leitud teaduslik seos fäänside autode omanike ja liikluseeskirjade mitte järgijate vahel?

Kui tihti sa satud sõitma sabas mõnel uuemal “püssil”, mis vahetab rida ja keerab ilma suunatuld näitamata või märkad parkimisplatsil sellist ägedat džiipi, mis pargib üle kahe parkimiskoha? Päris tihti olen sarkastiliselt maininud kaassõitjatele, et huvitav, kas uuemates bemmides suunatuld tavavarustuses enam kaasa ei tule? Millegi pärast ei meenu mulle väga sarnaseid intsidente vanemate autodega? Kas inimesed, kellel on võimalused lubada endale nii ilusaid ja uusi autosid, ei ole kohustatud liikluseeskirju järgima? Või asi on selles, et nad tunnevad, et ei pea, kuna neil on rulli, et ennast sellistest tülikatest situatsioonidest välja maksta? Aga mis mina vaene, silmnähtavalt kade, lapsuke raskete maailmamurede üle ikka pead vaevan. Lähen lakin oma küünekesed ja guugeldan netist parimaid ripsmepikendusvõimalusi…hihihiii!

Pildil oleva auto kojamehe alla sai jäetud kiitus hea parkimistöö eest.

7 kommentaari “Parking genius

 1. Ykski auto ei elagi vanaks sellise liiklusstiiliga ja sellepärast ongi sellistel tyypidel alati uued autod.

 2. Aga väga tihti on auto, mida sina parasjagu näed, olnud sunnitud n.ö. valesti parkima seetõttu, et vabast kohast vasemal ja/või paremal parkija on oma auto kuidagi kummaliselt sättinud. Stockmanni parkla on näiteks megahea näide. Tolle suhteliselt igava ja mõttetu “parkimisgeeniuste” lehekülje pidaja ilmselt veedaks seal fotografeerides terve pärastlõuna.

  Ja arvestades asjaolu, et paljudes kohtades on “parkimissahtlid” joonitud Fiat Puntodele, meil siin aga liiguvad teinekord ka sutsu suuremas mastaabis masinad, pole ime, et nad sänne kahe joone vahele ära ei taha mahtuda. Veelgi enam – mina küll ei heida suurema kaliibriga autode omanikele ette, et nad näiteks joone peale pargivad. Mul on endal Avensis ja isegi sellega korralikult parkides tuleb pahatihti üliettevaatlikult autouksi avada, et jumala eest kõrvalparkijat ei kriibiks ja seejärel end kahe auto vahelt läbi nühkida. Ei ole kuigi meeldiv. Olenevalt ilmast peab siis jälle mantli külgi puhtaks kloppima. Kergem on tõesti tibake valesti parkida.

  Ei maksa üle ka pingutada, eks? Elus palju jubedamaid asju, kui joone peale parkijad.

 3. Hästi ja teistega arvestatavalt parkimine ei sõltu auto suurusest. Joonte vahele mahuvad ilusti nii väiksemad kui suuremad linnas sõitmiseks masinad. Ma tean, sest ma olen isegi suutnud päris osavalt suhteliselt suuri džiipe parkida ja kaubanduskeskuste parklates on see käkitegu. Ise asi kui head su autoga manööverdamise oskused on.

  Kui keegi on parkinud joonte peale või isegi pargib nibin nabin üle joone ja aru on saada, et inimene ei ole osav parkija, siis see mind ei häiri. Inimesed, kes ei hooli absoluutselt, kuidas ja kuhu nad oma auto jätavad, nagu ka antud pildil näha, selliste autojuhtide käitumisest ei pea ma midagi.

 4. Jah, mina olen ka pidanud parkima teinekord joontest välja troppide keenjuste pärast. Aga ikkagi saab ka sel juhul parkida teistega arvestavalt.

  Millest ma aru ei saa, on see, miks sa numbrimärgi ära varjasid. Sellised tuleks avalikku häbiposti lüüa, minu arvates. Kavatsen kusjuures otseelust.comile panna siukse lisavidina selliste piltide jaoks juurde, kui see (kunagi) tagasi tuleb.

 5. Ähh, tegelikult parigivad nad oma künasid seepärast viltu, et nende uhke auto külgi kõrvalepargitud autode ustega ära ei pekstaks. Nii lihtne see ongi, prebloom edevusega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s