Kui armastus saab otsa

Üks sõbranna läks oma mehest lahku. Sõbranna algatusel, põhjendus lihtne – armastus sai otsa. Kõik, kes on situatsioonist teadlikuks saanud ja pöördunud minu poole, on uurinud, kas tal on uus mees või? Ma üldse ei hakka arutama seda teemat, miks minu käest selliseid asju küsima tullakse, aga juba pikemat aega on postituste ühes mustandis olnud küsimus, –  kas teile ei tundu, et mehed jätavad oma naisi maha, sest neil on keegi teine silmapiiril ja naised otsustavad suhte lõpetada nii “labasel” põhjusel, et armastus on otsa saanud.

Aga kuhu see armastus kadus siis? Ma olen kindel, et seal oli mingi teine põhjus?- uuriti edasi. Aga miks peaks olema nii võimatu uskuda, et tunded ühe inimese vastu võivad kustuda ja ei püsita koos ainult selleks, et kooseksisteerimine on mugav, mida mina heidan ette nii mõnelegi mehele. Pole mingi üllatus enamustele näha klubis tuttavat noormeest, kellel kodus väike laps ja naine, ja klubist leitud tüdruk käevangus. Ja nii pea iga nädalavahetus. Mulle öeldi ühe teise noormehe poolt, et see on tavaline. Enamus mehi petab oma naisi. Lihtsalt sellest ei räägita. Minul on mehed jaotatud kolme kategooriasse,

1. on need, kes petavad sihilikult.
2. on need, kes on “ära räägitavad”.
3. on need, kes ei näe petmiseks vajadust.

Viimasesse kategooriasse kuulub minu tutvusringonnas kolm meessoost isikut, kelle puhul ma võiks öelda 100% kindlusega, et nad oma naisi ei peta.  Samas ei saa milleski kunagi 100% kindel olla. Tekib küsimus sihilikult petvate meeste kohta, miks nad on koos inimesega, kellele nad on lubanud midagi, mida nad ei kavatse pidada? Kas poleks olla lihtsam vallaline ilma teadlikult kellegi tunnetel trampides omi käike käia? Kui naiivne ma olen seda küsimust küsides? Küllaltki, ma kujutan ette.  Pigem tundub, et mehed on nõus leppima jahtunud tunnete, kuid sooja voodiga. Mees ütleb sellisest suhtest lahti ainult tingimusel, et tal tekivad tunded kellegi teise vastu või kui naine otsustab suhte lõpetada. Samas kui naisel on tunded mehe vastu otsas, siis ta  hakkab pigem vältima seda voodit. Naised kaotavad isu igasugu puudutuse järele mehelt, kelle vastu neil pole enam tundeid ja siis on finito… naine jätab mehe maha.

Mulle teevad nalja suhtes mehed, kes tahavad saada pai võõrastelt naistelt. Nad alati tunnistavad, et neil on naine, kas kodus või kuskil ära. Nad kurdavad mingit väikest muret, mis ei halvusta otseselt oma naist, kuid näitab meest paremas valguses ja tahavad siis kinnitust, et nad on tublid, head ja toredad ning oma naine võiks hinnata ikka teda rohkem. Need mehed kuuluvad nii kategooriatesse “ära räägitavad” (üheöösuhteks) kui “üle meelitatavad” (püsisuhteks).

“Üle meelitatavate ” meeste kategooria tekitasime alles hiljuti peale vestlust Matilddaga, kes ütles, et tema kätt ette panema ei hakka enam kui mõni hõivatud mees talle külge lööma hakkab ja kui sealt midagi edasi arenema hakkab siis… Kust tema peaks muud moodi leidma endale sobivas vanuses mehe? Enamus kuskil klubides, pubides, baarides on vallalised meessoost isikud enamasti kuni 25 eluaastat. Nojah, mul võttis küll alguses tummaks, aga seda ainult seni kuni ma revideerisin tuttavate lõhki läinud suhteid. Polnud selles midagi nii uut ju. Kui mehed hakkavad oma tulevasi naisi sebima ikka veel suhtes olles, siis miks mitte olla avatud silmadega hõivatud meeste suhtes, kes sulle sümpaatsed tunduvad? Miks minu puhul see ei töötaks? Sest kui ma olen nii mehe saanud, siis on suur tõenäosus, et see mees ka nii minu juurest ükskord ära läheb. Inimesed ei muutu ju.

Ma ei püüa siin mingit sõda alustada. See, et rohkem petavad suhtes mehed kui naised ei peaks küll kellelegi üllatusena tulema. Kusjuures, see vahe pole tegelikult üldse suur. Mehed teevad seda lihtsalt tiba avalikumalt. Loomulikult ei lõppe kõik suhted 100% nii nagu ma olen ülal kirjeldanud. Ma olen lihtsalt tabanud käitumismustreid ning mind huvitavad meeste ja naiste vahelised suhted.

Kas teile ei tundu, et naised pigem lõpetavad suhte, sest nad ei tunne enam mehe vastu samu tundeid kui mehed, kes jätavad oma naise maha, sest nad on leidnud endale uue?

10 kommentaari “Kui armastus saab otsa

 1. Ahsoo. Isiklikud tähelepanekud:
  1. on osad kes panevad kõiki.
  2.osad ise otseselt ei ründa, aga annavad kui küsitakse.
  3. need keda keegi ei taha.
  4. purjus peaga/teatud olukorras võib asju juhtuda.
  5. väidavad et never ever kedagi teist ei paneks, aga tegelikult kuuluvad mõnda eelmainitud kategooriasse.

 2. Mehed kipuvad jah suhtes edasi lohisemise koha pealt vist oluliselt mugavamad olema kui naised. Seda muidugi eeldusel, et naine ei ole niivõrd ebakindel, et kardab üksiolemist nagu tuld, kuna partneri kaotamise hirmus neelatakse alla ka kõige hullemad alandused.

  Mehed hooravadki avalikumalt… Vahepeal on tekkinud lausa küsimus, et kas mõnel ongi soov surma saada, kui keelatud vili on ikka eriti magus olnud. No et kui mehele on põhimõtteliselt lubatud teiste naistega magada, VÄLJA ARVATUD ühe eksemplariga ja mees joonelt just tolle juurde läheb, siis… siis tekib küll õigustatud küsimus, et kuidas naine sellise reetmise andeks anda suudab. Aga näe, elu näitab, et lõdva randmega suudab. Isegi kui see ei jää kaugeltki ühekordseks juhtumiks ja mehe filosoofia ongi see, et mida rohkem ja erinevamatelt naistelt keppi saab, seda ilusam elu on; peaasi, et keegi kodus aurava supitaldrikuga ootab ja liigseid küsimusi ei küsi.

  Petmine pole muidugi petmine, kui omavahel on kokku lepitud, et tohib küll kõrvalt panna. Aga miskipärast kipub ikka nii minema, et kui üks osapool vahele jääb, siis esimese õigustusena kõlab küsimus “Aga kas meil ei olegi siis vaba suhe või?”

  Kõige geniaalsem põhjendus sigadustele, mis ma kuulnud olen: “Aga see tundus sel hetkel hea mõttena!”

  I could go on for miles here… Seda nii isiklike kui sõprade kogemuste baasil. Partnerile truu olemine ei ole enam selgelt moes.

 3. Monogaamia paistab suht aut olevat küll. Ma tean, et ma olen liiga armukade inimene selleks, et šeerida inimest, keda ma armastan ja nii vähe kui mina oma elus armastanud olen, siis pole mul vajadust olnud suhtes lisahüvede järele. Aga samas ma ei pane kätt ette neile, kes oskavad seda. Igal oma elu.

 4. mingi uuringu järgi on tõestatud, et tegelikult petavad naised rohkem kui mehed. päriselt ka, postimehest lugesin.

 5. *monogaam*

  ära jalutan kyll päevapealt ja ette hoiatamata, kui enam eriti ei istu

 6. Vot, pean tunnistama, et ma pole sellist uuringut näinud. Võib olla tõesti, aga see on sel juhul umbes kümne uuringu vastu, et mehed petavad rohkem. Kuskilt leidsin mina numbrid meestel nelikümmend midagi ja naistel kolmkümmend midagi protsenti.

 7. Ei ole midagi sellist mida ei suudaks ravida pudel viina, male ning kirglik seks. Mis kell tuled?

 8. Whee… kohe lippan. Aga ma ei suuda otsustada, mis värvi pesu – must või punane? Samas, kas on vahet kui see niikuinii kohe seljast lendab?

 9. Kannata pisut, vean liibekad jalga, õlitan juuksed, värvin huuled ja olen juba Sinu juurde teel ….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s