Me not likey!

Sellest ajast saati kui ma ema maja olen valvanud, pole ma magada saanud. Viis päeva. Kõik puhtalt loomade pärast.  Esimene öö nõudis harjumist, et deegude öise mölluga harjuda. Kui ma esiti ragistamist kõrvaltoast kuulsin, siis ma olin veendunud, et koer on suurest kurvastusest, et vanemad on ära, võtnud nõuks läbi närida lauajalast. Tuleb välja, et deegudel oli mingi kolakas, mida nad närisid ja see kajas toas täpselt nii nagu suur koer oleks mõnda konti krõbistanud. Deegude öise tegevuse juurde kuulub oma puuri sisustamine ja seda tehakse häälekalt kakeldes. Põhiliselt kujutab see ette, selle kolaka (ma ei saa aru, mis see on, mingi närimiskivi vms) vedamist ühest puuri otsast teise ja suure tuhatoosi, mis on neile söögialuseks, peksmist vastu plastist puuri seinu. All…night… long. Every… freakin’…night!

Ma pole aastate jooksul arusaanud, mis sellel koera seedimisega on? Kas see on normaalne, et tüüp vajab iga paari tunni tagant pissitamist? Ta tahab kogu aeg õue ja kui seal on, siis haugub…tühja. Siis ma kamandan ta tuppa ja tunni pärast on ta jälle õue minemas. Ma tean koeri, kes suudavad ka 8 tundi kinni hoida viisakalt kui vaja, mis häda see 3-4 tundi kinni hoida pole loomal? Kell viis hommikul poolpaljalt tuule poolt lahti läinud väravat kinni panna pole ka  väga mõnus. Sama tegevust korrata aga paar tundi hiljem, ajab harja punaseks. Ja siis ta sööb kaminapuude koort suure hooga ja kõike, mis deegud oma puurist välja peksavad, mis tähendab, et ma hängin hari ja labidas pihus. Obviously pole seda tegemas keegi siis kui ma tööl olen. Selle aja jooksul on loom ennast igast sitta täis söönud (ainult mitte talle mõeldud krõbuskeid). Loomulikult käib vanaema looma keset päeva välja laskmas, aga sellest talle ei piisa. Täna jõudsin koju ja ninna lõi selgesti tuntav sitahais. Ainuke mõte mööda elamist ringi liikudes ja seda otsides oli “ainult mitte vaiba peale, ainult mitte vaiba peale”. Koer oli vaibale mitte ühe, vaid kaks hunnikut jätnud pluss vaiba kõrvale kaks raksu oksendanud. Fakin hell. Hea, et ma päev otsa midagi söönud polnud, sest muidu oleks see maandunud sinna samasse kõrvale.

Ja siin on külm! Kütan iga õhtu 22 kraadini ja töölt tulles on 17. Mõngel. Krdi majad pole ikka ühe inimese ülal pidada. Ma tahan oma keskküttega sooja korterisse oma mõnusasse voodisse (bestestest place in a whole wide world!)! Mul tuleb puhkus, siis ma kerin ennast ninani oma kodus teki alla ja magan järjest rohkem kui 4 tundi. Näiteks 8 tundi või 12 tundi!

Tuju on ausalt öeldes väga sitt.  Kohutav hala ja häda on peal. Lähen rüüstan ema baarikappi ja otsin õhtusöögi kõrvale vaimse kahju hüvitamiseks kõige peenema šnapsi, mis seal leidub, et sellega närve rahustada. I’m not a happy camper!

12 kommentaari “Me not likey!

 1. Koli ülemisele korrusele, sinna deegude öised peod ei kosta ja koerale pane sinna punn ette.

 2. 😀 Ma ei saa ju! Ma olen printsess herneteral. Sealne voodipäis kipub mulle öösel pähe kukkuma kui ma ringutan ja õe voodi on liiga kitsas. Ma räägin, häda. Ega ei ole mu jaoks mingit lahendust. Vinguda on lihtsalt vaja.

 3. Sul see peni on ka seal printsess hernel. Ju läks tal endal ka julga peale süda pahaks.
  Eilsest jäi veidi hüvajooki alles. Pisikeseks lohutajaks kuni saad jälle oma kodustel patjadel heljuda.

 4. Kas koera puhul ei aitaks toidu normeerimine? Ühest peotäiest krõbuskitest peaks üsna raske olema viit kuhjatäit seda teist tekitada (kui tal just mingit ulmelist ainemuundurit ei ole, loomade puhul ei või kunagi kindel olla)…
  Ja ülisagedase sirtsutamise vastu aitavat kuuldavasti see, kui veekaussi panna hoopis jääd – siis ei jää elukas jannu, aga puudub võimalus pidevalt sisikond vedelikku täis larpida.
  Aga noh, eks iga loom ole erinev ja võõraste elukate kõrval tuleb ilmselt lihtsalt vastu pidada ja oma kojju jõudmist oodata…

 5. Matildda – väärt mõte sai teostatud.

  tafkav -Eks ma pane suure osa süüks deegude puurist välja lennanud ja ära söödud kraamile (koosneb heinast ja väljaheidetest).

  G. – Tore, et sulle mu meeleheide rõõmu pakub 😀

 6. Koerad, keda iga haleda näo peale õue veetakse, ei õpigi kunagi kinni hoidma. Täna õnne, et sa temaga kauem koos ei ela :p

 7. Njah, ma veel ei tee vahet ta”tahan pissile”näol ja “tahan tähelepanu” näol

 8. Lausa kahju hakkab sinust! 😦 🙂
  Kõrvatropid oleks abiks müra eiramisel.

  Kui vajad kedagi, kellele kurta, siis põhismõtteliselt sel laupäeva õhtul on võimalik mulle külla tulla.

 9. 😀 Ei ole enam hullu. Deegud on sulanud taustamüraks.

  Aga deit sinuga on mul plaanis. Kahjuks lauba ei sobi, kuid lepime varsti midagi kokku. Mul järgmine nädal puhkus 😉

 10. Oo, see kõlab hästi! Mul puhkust pole, kuid mingisuguse aja kindlasti tekitame kauaoodatud deitiks 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s