Aga mis siis teha?

Lugesin Postimehe  naistelehte. Oli intrigeeriv pealkiri “Üha rohkem Eesti naisi käib välismaal head seksi nautimas”. Täielik lollus oli lugeda kommentaare. Vihastasin. Inimesed ikka tekitavad räiget masendust viimasel ajal. Kui kuradi kitsarinnalised ja labased me ikka olla võime? Kas oli mõni kommentaar asjalik ja argumenteeritud. Ei. Kõik olid täis rassilisi ja soolisi solvanguid meeste poolt. Eesti naine on lits. Eesti naine ajab jalad laiali ainult siis kui mees rahakoti rauad lahti teeb. Õudne ja piinlik oli lugeda, sest vallalise naisena mõtlen, kas see ongi minu valik, mille seast ma peaks endale mehe leidma? Sellised ongi eesti mehed? Pole ime, et tekib tahtmine jalad selga võtta ja pageda. Kas just Lähis-Idasse või Hispaaniasse, aga ära… ära siit. Kui tööalast soolist diskrimineerimist ma pole väga näinud, siis seksuaalset soolist diskrimineerimist on kohutavalt. Vana teada tõde, et naine kui käib joomas, siis ta on joodik. Kui mees joob, siis mees lõõgastub. Kui naine seksib erinevate meestega on ta lits, kuid mees on eluvend. Naised pole siin riigis seksuaalsed olendid kuivõrd seksuaalobjektid. Mees sebib naist. Mitte vastupidi. Naine peab olema nurgas ilus ja ripsmeid plaksutades ootama ning anduma ainult oma tulevaste laste isale.  Naine peab olema voodis suurepärane, kuid seksuaalseid teadmisi tõenäoliselt omandama osmoosi teel. Naine peab orgasmi saama puhtalt sellest kui mees talle käe külge paneb. Kui need Eesti Mehed seal kommenaatriumis bravuuritsevad, et sellistele naistele, kellest artikkel on kirjutatud, on vaja anda hea pauk keppi, siis sellistele meestele tahaks öelda, et KURAT aga vaata, et siis oleks hea, et neil naistel poleks vaja minna välismaale mehi otsima, kes teavad, mida naistega voodis peale hakata. Nad võiks tabada ära, et midagi on valesti eesti naiste ja meeste vahel voodis, sest miks ma peaks minema välismaale komme otsima kui eesti kommid väidavad, et nad on ülihead?  Mis eriäpude meeste otsa need naised siis sattunud on, et neil nii kohutavalt kehvad kogemused on?

See kommentaarium on ere näide sellest kuidas ei suudeta panna ennast teiste inimeste kingadesse. Nii meeste kui osade naiste poolt. Mida peaks siis tegema üks üle kolmekümnene lahutatud  kahe lapse ema, kes sooviks mitte olla üksi mõnel ööl kuus, sest well… ma räägin teile saladuse, naistel on ka vajadused :o! Mis oleks sotsiaalselt aktsepteeritav? Sama vanadel meestel on lihtne minna klubisse naisi lantima, aga kui sinna läheb mõni selline naine sama eesmärgiga? Mehed ei vaata ju klubides oma eakaaslasi, vaid ikka pigem säravaid noori tibisid. Selliste vanemate naiste peale, kes seal mehi sebivad vaadatakse ikka väga viltuse pilguga. Libu! Pole väga midagi seksuaalset, mida üle kolmekümnene naine teha saaks, eriti kui tal on lapsed, mille peale rahvas hukkamõistva pilguga teda libuks selja taga ei tembeldaks. Põhimõtteliselt unusta ära, et sul mingi eraelu saab olema peale laste sündi? Kaunis väljavaade naistele. Pole ime, et sellised naised hoiavad kümne küünega kinni oma meestest ja annavad neile andeks nende kõrvalhüpped. Kui peaks tulema välja, et sellel naisel on tekkinud suhte kõrvalt afäär..LIBU! Mees samas on ikka mees edasi. Naine peaks patja nutma ja väärikalt kannatama. Ühiskond ei paku sellistele naistele pehmet patja, millel maanduda.

Ma ei saa aru, kus on need litsid ja rahaahned naised, kes eesti meeste arvamuse meist nii alla on viinud, et nad kommentaariumis nii kohutavalt õelad on meie soo vastu? Mul pole ühtegi naissoost sõpra, kes rahakoti järgi meest valiks. Kellelgi meist ei kuku püksid maha kui tüübil on ma-ei-tea-mis-äge-auto. Keegi ei nõua klubis-pubis meeste käest jookide välja tegemist. Kui keegi teeb, siis fain, aga see ei ole automaatselt märk, et ma olen valmis mehega seksima. Mis omakorda võib viia situatsioonini, kus ma pean mehele ütlema seda ja siis ma olen tema arvates frigiidne libu (üks välistab teist :D). Mu nina ees on lehvitatud 500.- kroonist kuskil pubi ees ja lärmatud “libu, võta suhu” ja seda korporantide poolt, kes peaksid omandama haridust ja olema ometi intelligentsed inimesed. Mulle tundub, et mehed kipuvad kõiki naisi, kes nende tundeid on riivanud on litsideks tembeldama. Ma ei tahaks uskuda, et kõikidel juhtudel on tegemist ringi ajava naissoost isikuga.

Kahjuks on keskmine eesti mees rassistlik homofoob. Ma tunnen selliseid mehi rohkem kui rahaahneid libudest naisi. Neid pole mitte vähe ja ausalt öeldes tekitab see minus mõtte, mida teha? Ma ei taha olla koos sellise mehega ja ma tean, et ma kunagi ei hakka olema, sest mulle pole vaja sellist meest. Ma olen selline iseteadlik, isemajandav naine, kes ei vaja meest selleks, et ta mu arveid maksaks ja mind autoga sõidutaks. Ma tahan meest, kes respekteeriks mind ja keda mina respekteerida saaks. Kellega oleks millestki muust rääkida kui majapidamisplaanidest ja lapse kasvatamisest. Meest, kes oleks tolerantne, laia silmaringiga, huvitav ja humoorikas. Meest, kes hooliks enda välimusest ja isiklikust hügieenist.

Ärge saage valesti aru, ma ei arva, et kõik eesti mehed on sellised oinad nagu selles kommentaariumis, kuid sealt käis läbi väga palju mõtteavaldusi, mida ma oma erinevates tutvuringkondades kuulnud olen. Ma tunnen ka mehi, kes on kõike seda, mida keskmine eesti mees pole.  Mõistvad, toredad, arukad, huvitavad, avatud mõtlemise ja laia silmaringiga. Kellega suhtlemine on tõeline rõõm. Kuid nende osakaal on väike, eriti minu vanuseklassis (29) ja vanemad. Mulle tundub, et noorem generatsioon, kes peale kasvab on oluliselt normaalsem, vähemalt need kellega mina olen suhelnud tunduvad toredad, huvitavad ja avatud mõtlemisega. Peale selle kommentaariumi lugemist hindan ma oma normaalseid meessoost sõpru seda kõrgemalt.

Ma ei oleks pidanud seda kommentaariumit lugema. Suur maailmavalu on nüüd peal. Inimesed pole üldse toredad ja head. Oeh, ma ei salli inimesi üldse täna.

NB Keskmine eesti mehe valim on võetud puhtalt minu kogemuse ja lugemuse põhjal ja võib olla ei kattu sinu meeste valimiga.

9 kommentaari “Aga mis siis teha?

 1. Eks see suhtumine muutubki alles siis, kui vanad kännud maha koolevad ja uued põlvkonnad peale tulevad. Nii kurb, kui see ka pole.

  Aga senikaua tuleb vist loota ime peale…

 2. Ma eelkõige ei salli selliseid naiivseid artikleid, mis lausa kutsuvad idioote “väitlema” teemadel “mees on mats, aga naine on lits” ja siis arutlema, kumb enen tuli ja kumb hullem on. Õõhhh.

 3. Artikkel artikliks. Idiootidest käis jutt, kes kommenteerivad. Ei ole paremad ei mehed, ei naised. Mõlemil on omad head ja vead. Antud juhul sai puudutatud siis nende meeste üleüldist suhtumist, kes seda kommentaariumi risustasid oma “argumentatsioonidega” ja nende olemasolu.

 4. kuda sa üldse selle reha otsa astusid, ah?

  ma lugesin täna ühe surmateate kommentaariumi ja seegi ajas südame pahaks, mis siis veel sellise artikli kommentaariumist oodata…

  aga muidu ma olen sinuga nõus. abfabiga ka.

 5. Ma tean, et ma olen ise loll ja ma olen endale korduvalt lubanud, et ma ei loe neid enam kunagi. Edaspidi püüan vältida selliseid kohti.

 6. Minu tänane lemmiktsitaat ühest teatud foorumist on “vägistamine on sama kui seksid prostituudiga ja ei maksa selle eest.”

  Lolluse üle enam ohkida ei jaksa 😀

 7. No sul on närvi neid kommentaare lugeda. Ma võtan kohutavalt hinge sellist lollust. Ühesõnaga – ma ei taha teada 😀

 8. Tahtsin miskit positiivset kosta, mitte lohutuseks või kellegi õigustuseks, vaid lihtsalt niisama, sest vaatamata kõigele on elu ju ilus ;).
  Eriti veel peale Su enese sõnu “Peale selle kommentaariumi lugemist hindan ma oma normaalseid meessoost sõpru seda kõrgemalt.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s