Hull Taksojuht teab

Hull Taksojuht palus inimestele südamele panna,

1. Jalgratturile üks olulisemaid liiklusreeglistiku muudatusi puudutab sõidutee ületamist ülekäigurajal. Liiklusseadust on täiendatud sättega, mis lubab jalgratturil sõiduteed ületada ülekäigurajal sõites, kuid ei anna jalgratturile teiste sõidukijuhtide suhtes eesõigust.

2. Õnne tn lõpp, mis keerab Kalevi tn on kahesuunaline ja vasakust sõidureast ei tohi teha vasakpööret.

 

7 kommentaari “Hull Taksojuht teab

 1. Selle esimese punkti teist poolt ehk lisaklauslit on jube raske tavalisel inimestel asjaosalisteni viia sest mida sa teed…? Sõidad tast üle??? Ei sõida ju… Hakkad avatud autoaknast liiklusloenguid pidama??? Ei hakka ju… ei jõua, ei viitsi, ei taha.

  Aga sitaks vihale ajab küll vahest. Sestap jääbki selline mulje, et tuleb autosugesteerida rahulikkust ja leppida elu paratamatustega.

 2. Anna möödasõidul autouksega? Kõige lollim on see, kui näed mingit perekonda, kelle laps õpib nii potentsiaalset ohtliku liikluskäitumist, mis võib lõpppeda kellegi surmaga.

 3. Sõitsin täna jälle seda Õnne tänavat pidi Kalevisse, taksojuhil pole ju õigus. Seal on selline märk, et seal on 1 sõidurida, kust tuleb keerata nii paremal kui vasakule. Nii see märk on 418: 418 „Kohustuslik sõidusuund paremale või vasakule” kohustavad sõitma vaid noolega osutatud suunas. Vasakpöördeks kohustav nool lubab ka tagasi pöörata.

 4. Seda väitsin minagi talle. Ta ütles, et see märk näitab (nagu sa ütlesid) „Kohustuslik sõidusuund paremale või vasakule” aga paremast reast. Kuna tegemist on kahesuunalise tänavaga lõpuni välja, siis vastassuunas ei tohi sa mingil tingimusel üldse olla.

  Neile oli taksojuhtide autokoolis räägitud seda ja sõimatud valesti sõitmise pärast.

  Muidugi ma lähen ise ja checkin järgi ega kuskil ühesuunaliseks minevat märki pole.

 5. Ühe suunaliseks minemise märki ei ole seal. Ma ei tea, kuidas see tegelikult seal mõeldud on. Aga põhimõtteliselt, sealt kunagi vastassuunas keegi sõita ei saa, kuna teisel pool on keelumärk (ja lubatud jalgratastel). Ehk on siis nõnda mõeldud, et see “teine” rida on vastu tulevatele jalgratturitele? Samas mina olen mõelnud, et seal on üks rida, millest tuleb siis keerata kas paremale v vasakule. Ehk siis ma ei tee vasakpööret vasakult äärest vaid keskelt.

 6. Jutt polegi ühesuunaliseks minemisest. Tänav, MILLEST KEERATAKSE (antud juhul Õnne) on KAHESUUNALINE, seega EI TOHI nimetatud märgi alt Kalevi tänavale vasakpöörde tegemiseks minna ÕNNE tänava VASAKUSSE ritta, sest see on VASTASSUUNA VÖÖND 🙂 Sellest jutt ongi, ning taksojuhil tuline õigus, seal tehakse seda viga korduvalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s