Kodumajandamine

Üritan maja ümber olevat aeda lasta ümber ehitada. Praegu on olemas ainult kahepoolsed väravad. Ei mingit jalgväravat ja kõige pisemad sõbrad ilma abita ise aeda ei saa. Nüüd kui ma võtan endale nässu, siis ma tahaks maja külgedesse jätta jalgväravad ja sissesõidu ilma väravata, et ei peaks põdema, et autoga manööverdades loom minekut paneb või üldse kuhugi ette või alla jääb.

Aiatüüp üldse ei taha mulle seda aeda teha. Ta on kogu meie suhtluse vältel nii tõrges olnud, et mul tekkis täna kerge stress, kuidas ma inimesele ikka seda tööd peale surun. Hinnapakkumist ma ei ole veel saanud, kuid mind siiralt huvitab, et mis sealt tuleb. Lauad, mida aia jaoks vaja on, peaks ise muretsema ja värvima, sest seda teha ta ei taha. Sissesõiduteel olevate kividega ta ka ei oska tegeleda. Rasmus küsis, et mida ta siis üldse teeks? Onju. Leidsin ta guugeldades. No ma ei tea, miks meil pole mingit ehitustööde portaali? Kus oleks lihtne leida igale kodus tekkinud probleemidele lahendus. Tahad midagi paigaldada, ehitada vms. Väiksed tööd.

Otsi probleemi – “aia ehitus”, “lambi paigaldus”  (sest need ka seisavad juba kuukese toanurgas – ei tasu mulle praegu selle lambiteemaga jaurama tulla, et pane ise, see pole midagi keerulist. Ma pole iial seda teinud ja mul pole võtta ka mingit onu Uunot, kes on mihkel iga töö peale. Nii et ära aja mind närvi.) ja siis maagiliselt antakse sulle ette nimekiri asutustest, kes tegelevad sellise asjaga.

Ulme häbistamine käib ka muide kaasas kui sa ei oska teha mingeid lihtsamaid ehitustöid.

“Mis sul need lauad lõigata ja värvida pole”

“Selles ei ole midagi keerulist lähed ostad Bauhofist nurgad ja siis lased nad seina”

Võtab tuju ära teistelt küsida,  et kas keegi oskab soovitada mingit firmat.

…Käis korra surfas tigedalt netis…

Vapsee… on olemas mingi portaal – http://spetsialist.delfi.ee/et . Mkaaay… proovime.

8 kommentaari “Kodumajandamine

  1. Hah, mulle üks külaline üritas hiljuti selgitada ühe natuke-rohkem-oskustöö-ehituse kohta, et “mis see teha ei ole, viitsimise asi…”
    Ma vastasin talle viisakalt (sest, noh, sõbra kaaslane), selmet selgitad, et “kui ma korrutan selle aja, mis mul selle asja õppimisele ja tegemisele kuluks oma töötunnihinnaga ja liidaks juurde vahendite kulu, siis odavam tuleb sind palgata…” ja, noh, lubasin, et kui ma tegema hakkan, siis vbolla palkan tema seda tegema 😀

  2. Elektriku saad näiteks Eesti Energia veebilehelt tellida, kui hind sobib. Üksikuid pistikuid ja kaableid panevad, küllap siis lampi ka.
    Koduremonti saad tellida näiteks K-Rautast ja Bauhofist, siis ei pea ise firmasid otsima ja sahmima. Muidugi kui hind sobib, eksole. Kas neil aia ehitamiseks ka koostööpartnerit on, seda ei tea küll kahjuks arvata.

  3. Kui sul ehitusmeest vaja on, siis võid Toitsiga ühenduda. Ta teab peaaegu alati kedagi, kes teab kedagi, kes tööd tahab teha 🙂

  4. Üüü…see kõlab küll hästi! Kui mul siin nüüd mõned asjad välja ei mängi, siis võib olla tulebki Toitsi kasutada 🙂

  5. Tänud kõigile nõuandjatele, eks ma hoia kursis, mis ja kuidas välja mängis

  6. Sa ei ole probleem, meile üks pidi helistama, et ta ei pääse aeda sisse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s