Esmaspäev ka ju

Noh, ma ei mõista aru.

Sa astud kodust välja, et sibada marsruudika peale, sest sa magasid hoolimata kella keeramisest sisse ja sa jalutasid endale uute saabastega villi kontsa peale. Teel avad rahakoti, et võtta marsruudika pileti raha juba näppu, avastad, et 15 krooni asemel on sul rahakotis 14 krooni. Sul on puudu üks närune münt! Sa tuhlad taskud ja koti läbi ja ei kopika raasugi. Oleks siis, et oleks puudu kolm, viis või kümme krooni, kah kergem leppida aga ei. Üks. Närune. Münt. Noh, egas midagi… läheme siis jala.

Vihma sajab. Vihmavarju ei ole, sest ma pidin marsaga minema ju ja ma ei viitsi seda nii lühikeste distantside läbimiseks kaasa vedada. Koju enam järgi ei lähe, sest sa oled juba hiljaks jäänud ja mõtled, et ei ole hullu natuke sabistab. Viieteist minuti pärast oled sa läbimärg ja vihane ning mitte ainult sellepärast, et sa märg oled.

Pühapäeval sain uued saapad, mis kohe mu kontsale suure villi hõõrusid. Loomulikult ma panin sinna plaastri peale ja kuna ma olin arvestanud, et ma lähen marsaga tööle, siis ma ei muretsenud väga. Aga nüüd ma olin sunnitud tööle minema jala. Ma olin hiljaks jäänud, ma olin läbimärg ja mu kand tundus peale viite minutit kõndimist, nagu keegi eemaldaks kartulikoorimisnoaga sealt kihte.

Ma kõmpisin vihmas ja emotsioonid vahetusid nagu valgusfoori värvid. Ma ei suutnud ära otsustada, kas ma olen hirmsas masenduses või maailma peale sigavihane. Nii ma siis liipasin, viis minutit enesehaletsemist ja viis minutit viha. Kuna mu saastapasun ei koopereerunud minuga st lasi ainult nutuseid ballaadikesi, siis ma enamasti vihastasin, kui juba kolmandat korda alustas “November Rain”.

Kuna mul on kõrini igasugusest enesehaletsemisest, siis ma otsustasin tervistava viha kasuks. Viha on selline aktiivne emotsioon, mida sa tahad kellegagi jagada. Enamasti füüsiliselt ja sind kõige rohkem ärritava inimese päikesepõimikusse.

Tööle kõndisin viiskümmend minutit tavalise kolmekümne asemel. Vihmast läbimärg ja lokkis nagu kokkerspanjel. Sokk verest läbiimbunud.

Alanud on uus suurepärane nädal.

Päikest!

2 kommentaari “Esmaspäev ka ju

  1. Aga tegelikult pole sel nädalal nüüdseks viga midagi. Või kuidas? 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s