Suhkrukooma

Esiteks sooviks vabandada eelmiste postituste eest. Need üherealised siis. Esimene oli Dylan Moran ja teine…  mul oli suur mõte selle taga ja ma mõtlesin, et ma panen selle diibi lause kirja, et mul meeles oleks, aga noh mul oli palavik ka too moment üle 38, nii et… jeerait, ma enam midagi mäletan. Haige olin terve nädala. Esimene käik poodi võttis võhma tänavanurgal nii välja, et oleks tagasi koju läinud kui seal midagi süüa oleks olnud. Suur soov oli süüa kaerahelbeputru ja punaseid greipe.

Eilseks sai haigusleht läbi ja ma suundusin Bauhofi, et osta endale üks tellitav mutrivõti, sest mu kraan lekib ja Patsy lubas lahkesti öömaja eest seda vaadata. Bauhofis disträktis mind kohe hoopis vannitoatarvete vahe ja ma astusin “korraks” sinna. Vahe lõpuks olin ma 600.- eest oste korvi tõstnud. Kõik tundus nii vajalik  minu samm-korda-samm vannituppa, aga ma siiski suutsin piirduda kolme esemega – dušikardin, vannimatt ja väike nurgariiul. Dušikardinat ja matti ostes helistasin hea värvisilmaga Piiale, et see annaks nõu, kas minu nõukaaegselt helerohelisse – helesinisesse vannituppa sobivad oranžid asjad. Piia arvas, et ma võiks unustada need nõukaaegsed värvid ja valida vastavalt tujule. Nii et… läks. Vaevu-vaevu suutsin ma näpud eemale hoida oranžist seebialusest, mis oli täpselt samas stiilis kui mu dušikardin.

Järgmises vahes olid akutrell ja lööktrell. Uuesti telefonikõne Piiale,

“Piia, Piia, Piia, Piia! Birgit siin. Kuuuuuuuuule, mis vahe on akutrellil ja lööktrellil?”

sest ma ei tea noh, mul on tööriistadest kodus haamer, näpitsad ja üks kruvikeeraja ja noh aegajalt ma pean panema asju seina nagu nagi, kardinapuud, liistud ja pildid. Piia soovitas akutrelli, kuid kuna ma mõtlesin, kas ost õigustab seda ära kui mul ainult paaril korral aastas seda vaja läheb, siis ma igaks juhuks ei ostnud. Äkki keegi hea hing laenab?

Ma käisin igas vahes kuni aiatarveteni välja ja olin kohutavas elevuses, sest kõik tundus niiii tore. Aiatarvete osakonnast tahtsin helistada ühistuesimehele ja uurida, kas mul poleks võimalik meie katusel kasvatada midagi? Lõpuks jõudsin mutrivõtmeteni. Ainuke mõõdupuu, mis mul segisti mutri kohta oli nimetissõrme ja pöidlavahel tehtud ring (sest ei oleks ju võinud mõõta seda mõõdulindiga või midagi). Vaikselt, nii et keegi ei näeks, ringitasin sõrmi ja keerutasin tellitavaid mutrivõtmeid laiemaks ja väiksemaks. Võtsin igaks juhuks kaks erinevas suuruses.

Väljusin poest edukalt 800.- arvega. Kõik asjad olid vajalikud ja läksid koju jõudes kohe kasutusse. Kõige suurem mure oli pikendusjuhtmega, mis tuli saada köögimööbli alla, sest seal seinas oli ainult üks tavakasutuseks mõeldud pistik ja see oli täpselt 10 cm põrandast köögimööbli all. Kui ma keset köögipõrandat tähekesena vedelesin ja juhtme otsa mööda seina pistiku poole juhtisin tabasin ennast mõttelt aga mis siis kui see pistik on millegi pärast vigane, sest seda polnud kunagi kasutatud, ning ma ei olnud 100% kindel, et see polnud mingiks tööstuslikumaks tarbeks mõeldud. Ma ei tea neid asju ju! Ma saan mingi löögi äkki. Ainuke mõte oli, et see oleks nii minulik surra mingis äärmiselt tobedas majapidamisõnnetuses. Jah, sellised mõtted ainult ühendades pikendusjuhet pistikusse. Andke andeks, ma olen imelik. Igal juhul sai sinna pikendusjuhtme pesadesse asju ühendades selgeks, et pistik toimib, miski ei põle, ei kärssa ega ei elektrikjuudi mind. Sänk hevens!

Saabus Patsy, kes sooritas kontsentreeritud versiooni samalaadsest üritusest kaks ja pool aastat tagasi. Töömees Patsy nimelt installeeris siis mulle uut segistit ja sellest saab lugeda siin.  Mina kõlkusin seekord õllepudel näpus vannitoa ukse peal ja pildusin ebavajalike kommentaare. Patsy vandus ja pritsis ennast järjekordselt märjaks. Kõik oleks nagu juba kunagi olnud. Mul olid isegi alles üleliigsed seibid, mis me olime tookord ostnud. Seekord neist abi ei olnud. Segisti läheb väljavahetamisele : ( Bauhofis on segisteid? : )

Kuna Patsy läheb täna Tlna tagasi, siis ma proovin ise uue segisti installeerida. Mis arvate, kas saan hakkama või tuleb esmaspäeval töömees kutsuda?

9 kommentaari “Suhkrukooma

 1. kahtlen selles, ise hakkama saamises, aga proovi ikka…

  tglt tahtsin pistikutest rääkida. meil on ka kõik pistikud köögiukse taga, miski 4 vms reas, nagu keegi siis sealt kasutaks neid, 1 on veel 50 cm neist kaugemal. seega mööda köögiseina ääri on pikendusjuhe ja mitu erinevat lühikest, et vahepealsetes kohtades saaks ka pistikuid kasutada. vene arhidektuur ikka mõtles asju välja, ma üten.

 2. No onju! Mul on neli tükki vastasseinas. Kui mul köögimööblit polnud, siis arusaadavalt panin laua nende juurde ja kõik elektrilised kodumasinad sinna peale, aga nüüd oleks neid seal mõttetu hoida ja ma tahaks lauda nihutada rohkem akna alla üldse ja siis ei ulatuks ükski juhe sinna.

  Ja ei, kallid lugejad, köök pole veel ikka täielikult valmis. Karkass on olemas tööpinna ja sahtlitega, millel pole uksi…

 3. Sellest sinu ettekujutusvõimest. Mäletad, kui sa mõned aastat tagasi jagasid minuga oma veendumust, et kui juba kolm puud lähestikku kasvab, on täiesti reaalne, et seal elab karu? No igatahes on see mulle nii laastavalt mõjunud, et kui ma Oslos kodu lähedal metsas juba umbes kümnendat korda jalutasin poistega, tuli mulle su teooria meelde. Ja järsku olin ma täiesti veendunud, et keegi jälgib mind ning raudselt kargab kuskilt metsast hunt välja. Rohkem ma sinna jalutama ei läinud.

  Ma väga loodan, et järgmine kord, kui mul on vaja midagi pistikusse panna, ei tule sa mulle meelde 😀

 4. No nii minu ajuke töötab. Sry, et ma metsad sinu jaoks ära rikkusin. Ma just ise imestasin siin ükspäev, et kuidas mul õnnestus terve lapsepõlv iga suvi telkida kuskil metsas perega ja mitte karusid näha? Ma siiani ei tea, kust see alguse sai. : )

 5. Birx, sul õnnestus terve lapsepõlv metsas perega telkida ja mitte karusid näha, sest NEID EI TOLGENDA IGAL POOL.

  Tänan tähelepanu eest :p

 6. Reaalselt ma tean, et pole mingit karu posset, mis mind jälitaks metsastunud piirkondades, aga ratsionaalsusega pole sellel hirmul miskit pistmist :D. Nagu ka mu teisel suurepärasel hirmul – igas meres on hai. Jah, ka Pärnu lahes. (Riin, Pärnu lahes pole haisid ja ära kuula mind)

 7. Mmmm, hai on ka meres, mis on filmis. Isegi siis, kui sa oled filmi eelnevalt näinud ega suutnud haid sealt leida. (See ei ole ka minu deliirium, vaid tead küll kelle oma :D)

 8. Kui sa ei taha elektrilöögist surra vaid ainult kiilaks jääda, siis hoia pistikust ainult ühe käega kinni( tulemust ei garanteeri aga vähendab mõjusid).
  Kui sul on vaja akutrelli, siis sa saad selle kas minu või Katsi käest.
  Kui sul on vaja Asisemat trelli, siis sa võid proovida meie vana vene vuristajat( jällegi tulemusele garantiid ei annaks)
  Ja metsas olen olnud üsna mitu korda, seni olen näinud kitsi, mäkra, rebaseid ja põtru. Needki olid tõenäoliselt suht tahmad, et ei mõistnud inimest karta. Põder oli pisut targem, sest kui me üritasime talle lähemale minna, siis ta jooksis ära.

 9. 😀 Head soovitused, Kaarel! Eks ole näha kas mu elutoa uus kapp,
  a) paneb ennast ise kokku
  b) paneb ennast kruvikeerajaga kokku
  c) helistan teile ja putli veini või mõne kangema joogi eest nõuan trelliga kaasatulevaid abilisi 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s